(a) Michael bought 19 pounds of sugar for $8. How many dollars did he pay per pound
(b) Latoya runs 4 miles in 34 minutes. How many minutes does she take per mile?

Respuesta :

Answer:

A = 2.37500

B = 8.5

Step-by-step explanation:

Explanation A - 19 divided by 8 is 2.37500

Explanation B - 34 divided by 4 is 8.5