annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

A  sentence using Startled
roblo.x password=ihatehackers roblo.x username=millyisverynice123
Which one is the correct equation represented by this graph. (15 points + BRAINLIEST) pls help
an object with a mass of 12.5 kg accelerates at 8 m/s²​
This assignment is due in 15 minutes and this doesn't make sense at all. Please help!
Cameron has a mask collection. He keeps 267 of the masks on his wall, which is 89% of his entire collection. What is the total number of masks in Cameron's coll
Assume that a vaulter is able to carry a vaulting pole while running as fast as Carl Lewis in his world record 100-m dash (around 12 m/s). Also assume that all
Which phrase best completes the conversation? María: Tengo que comprar un cinturón. Prefiero algo hecho a mano y étnico. Raúl: Tienes que ir ___________________
15) Two-thirds of the 5th graders are wearing sneakers today. If there are 120 5th graders, how many are wearing sneakers today? *
3 part question. If answer all(brainilest will be given. 1. What is the y-intercept of the scenario above? 2. What does the y-intercept represent in the scenari