pleasedanceforpanda pleasedanceforpanda
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Tangela bought 12 cans of sodas for $5.40

Respuesta :

jtcolvert
jtcolvert jtcolvert
  • 12-11-2021

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Answer Link
Itsrei123
Itsrei123 Itsrei123
  • 12-11-2021

Answer:

0.45 for one can of soda

Step-by-step explanation:

If you want to know the price for one soda all you have to do is divde.

12 ÷ 5.40 = 0.45

So, one soda can is $0.45! Have a great day friend! :D

Answer Link

Otras preguntas

As the amplitude of a wave becomes greater, the compressions become less dense. Question 18 options: True False
Explain how humans’ use of resources has changed over time. What should the state of Nevada do moving forward to account for these changes in resource use?
Using the following image, if = 20, what are , , and . If you are using a screen-reader, please consult your instructor for assistance. = Answer = Answer = Ans
Madagascar is an island lying about 1,000 miles south of Socotra. The people are Saracens who worship Mahomet. They have four sheikhs—that is to say, four elder
35 x 2/7 14, 5, 7, 10,
Vhat happens to forests and overall biodiversity as the consumption of orests increases? O A. The total supply of forests and biodiversity both increase. B. The
I need help with this
Any disorder associated with the Y chromosome _____.
The management of Freshwater Corporation is considering dropping product C11B. Data from the company's accounting system appear below: Sales $928,000 Variable e
If the dimensions of a rectangular prism are 3 cm, 4 cm, and 10 cm , then what is it's surface area?