zacarajohnson
zacarajohnson zacarajohnson
  • 11-11-2021
  • History
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36

Respuesta :

TemperatureBig
TemperatureBig TemperatureBig
  • 11-11-2021

Answer:

the unit price for one fish is 2.14 dollars

With one dollars u can buy arounf 1/2 a fish

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Boston Massacre (1770), the battle of Lexington (1775), the signing of the Declaration of Independence (1776) and the Treaty of Paris (1783) are events most
what is the product after the chemical reaction
original price of a sweater:19.50 discount:20 percent
Find the Value of X. I will mark Brainliest to whomever answers this correctly with an extra 100 points if you give a decent explanation. Any foolish or obscene
Emilio's Bakery recently spent a total of $50 on new equipment, and their average hourly operating costs are $14. Their average hourly receipts are $16. The bak
colour in so that the ratio of blue squares to green squares is 2:3 , 15 squares in the box
LAB: predicting products
If a sprinkler waters 1/15 of a lawn in 1/3 hour, how much time will it take to water the entire lawn?
Please answer this (who ever answers correctly gets brainlest)
Trying to see who would be the first to answer an easy question- Right answers onlyyy