flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

Before the Scientific Revolution (~1700), technological progress in all civilizations was made by: a. Scientists who were influenced by ancient Greek science b.
Can you find mean, median, mode and range and type the correct code? please remember to type in all caps with no spaces.
How does the United States limit the power of its government? i. Government officials are subject to the law. ii. Government officials are held accountable for
How do mass extinctions impact geologic periods?
To reduce bias in computational artifacts, mentally and physically challenged individuals need to be able to __ as many aspects of the artifact as possible.>
For a certain bathtub, the hot water faucet can fill the tub in 15 minutes. the cold water faucet can fill the tub in 10 minutes. if both faucets are used toget
What is the key principle in weight reduction
BRAINLIEST+100 POINTS!The dog needs to be bathed I will bathe the dog when I get home.Select the correct revision. After I get home, I will bathe the dog. I wil
Which mountain range is marked with the letter Q
What triangle can be obtuse? right isosceles acute scalene​