auorura
auorura auorura
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy in each problem??

​

Which is the better buy in each problem class=

Respuesta :

IDontHaveABrainFax
IDontHaveABrainFax IDontHaveABrainFax
  • 11-11-2021

Answer:

1 - quarts of juice for 5.82 (the first one)

2 - 9.84 for a 12 pack of batteries (the second one)

3 - 24-pack of pencils for 2.64 (the first one)

4 - $2.46 for a 12-ounce jar of jam (the first one)

Step-by-step explanation:

Have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

how do you make nine fourths a equliavent fraction
Was the Treaty of Versailles a just and fair peace treaty or an unjust and unfair one? Was it a good peace treaty for the future or not? Write a three-paragraph
what term references a period of economic growth as measured by a rise in the real GDP? a. trough b. recession c. expansion d. depression
explain how you would take a survey to find your classmates favorite shirt color
Describe the rate of change modeled by this graph. A) positive B) negative C) no change D) a change that is undefined
In the 1920s and 1930s, the Japanese invaded surrounding territories MAINLY because
What is not an advantage of using the pyramid of energy
A system of equations is shown below: n = 3m + 7 n − 2m = 1 What is the solution, in the form (m, n), to the system of equations? (3, 7) (1, 8) (−3, −2)
Character and plot are _____. unimportant to one another generally written separately closely related to one another
What are at least three possible reasons for the citizens of one nation to emigrate to another?