20021454
20021454 20021454
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

Please Help! Show your work

At the school store, you buy 4 pencils and an eraser. The cost of the eraser is $0.85. Your total cost is $1.45. Write an EQUATION to find the cost of one pencil.

Respuesta :

francoajit2467 francoajit2467
  • 01-07-2022

Answer:

cost of one pencile is 0.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. Why is air called matter?​
Competent team performance is always a demonstration of respect for the team leader. True False
Whose vision was ‘Grama Swaraj’?
22Choose word group below that is an independent clause or is not an independent clause.is Frankfort the capital of Kentucky?a. an independent clauseb. not an i
What is the moral of the mr twister story
What values of x satisfy this inequality? 5x + 71 ≥ −14
Find the distance between the two points rounding to the nearest tenth (if necessary). (-6,-5) and (1, -8)
If you double a number, you will get the same as the triple of one-fourth of 24. What is the number?
can i get some help pls i don't know how to write this equation
What is DNA replication?