addibrunson3 addibrunson3
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for each person to eat for one week is $100. Find the total
cost for a family of five to eat for one week.

Respuesta :

windleafyt
windleafyt windleafyt
  • 15-10-2021

Answer:

500

Step-by-step explanation:

easy 5 x 100 =500 and 5 family members = 100 each so for one weak of each family member will be 500  

Answer Link

Otras preguntas

factor completely4a+4b+4c
What former president believed July 2 was the correct date to celebrate American independence?
Which regions have been the sites of genocide or a attempted genocide in the last 30 years?
What does |-100| equal?
name the different parts of small intestine in proper sequence
a man invested a total of $3,000 in two investments. he made a profit of 3% on the first investment and 4% on the second investment. if his total profit was $10
5/18 is what percentage of 25/72
Is green light most or least useful in photosynthesis? Why?
Supposed you list the factors of a perfect square why is one factor a square root and not the other factors ?
What does |-100| equal?