sierrablair123 sierrablair123 14-10-2021 Mathematics contestada (PLS SHOW WORK) Adalyn is stocking up on cans of soup for the winter. They are on sale for $2.25 each and she has a $3 coupon. If she can spend no more than $30 on soup, how many cans can she buy?