lauryncholloway lauryncholloway
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

2. the cost of a bunch of grapes at $1.19 per pound
The
depends on the
Independent variable:
Dependent variable:

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 13-10-2021

Answer:

The cost depends on the grapes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The general form of the equation of a circle
can someone help me?​
Joy bought 2 bath towels from a linen store, but returned 3 hand towels. Kay bought 3 bath towels and 3 hand towels. Joy's bill was $5. Kay's bill was $45. What
complete the square to solve the equation below. x^2+8x-5=15 a. x=2 b. x= -10 c. x=-3 d. x=-2
Please answer this question only if you know the answer!! 25 points and brainliest!
WRONG ANSWERS WILL BE REPORTED! According to the image, what do the people need? A. Nous avons besoin d’un blouson rouge et d’un chapeau violet. B. Nous avons
What’s the answer to this question
NEED HELP!!!!!!! ASAP!!!!!!! What is significant about official languages in Russian Republics? Why would it matter?
For lunch, Amanda had a hamburger and some potato chips. The hamburger totaled 325 calories and each chip had 12 calories. Write a liner equation to represent t
You need to make 56 pickled apples. Each one takes 3.5 ounces of sugar. How many ounces of sugar do you need? ​