hung311009 hung311009
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

I need help, can someone help me

I need help can someone help me class=

Respuesta :

BasicallyAmazon
BasicallyAmazon BasicallyAmazon
  • 13-10-2021

Answer:

Yes, the price is proportionate. Every rose cost 3 dollars.

Step-by-step explanation:

1 rose * 3 dollars = 3

3 rose * 3 dollars = 9

6 rose * 3 dollars = 18

9 rose * 3 dollars = 27

12 rose * 3 dollars = 36

15 rose * 3 dollars = 45

Equation

R*3=P

OR

Number of roses* 3 dollars per rose = Prices (Dollars)

Answer Link

Otras preguntas

give 3 examples of ways in which biology can help inform everyday decision.
Feed the pig.org is an educational website educating consumers on the dangers of credit and loan services true or false
A circuit contains three resistors connected in parallel. the value of r1 is 100 , the value of r2 is 400 , and the value of r3 is 330 . if this circuit is supp
Can cause sores, rashes, dementia, or blindness. a.syphilis. b.gonorrhea. c.crabs. d.hpv. e.chlamydia. f.trichomoniasis. g.genital herpes
When you write a summary of a longer piece, one of the things you omit is_ _.?
Can someone help me with 31 and 33
Which word is correctly used in the sentence? I try on clothes to make sure they're not ____ on me. lose loose
“Every person who has made any contract or engaged in any combination or conspiracy hereby declared to be illegal shall be deemed guilty of a felony…”
What's the answer to number 28????
In what era can you possibly find the most recent fossil ? why do you say so ?