dawesan74
dawesan74 dawesan74
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

Jon's teacher wants to buy giant cookies for the entire class. If the cookies cost $2.40 each, write an equation that shows how many cookies can be bought with $40.
Group of answer choices

Respuesta :

callanjlogan
callanjlogan callanjlogan
  • 15-09-2021

Answer:

2.40x=40 if that's an option!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do I lose weight fast and I mean FAST!!? please answer asap
Why did spanish monarchs oppose the spread of protestantism?
In which period would Native Americans have been MOST likely to practice hunting and gathering?
In "The Story of Ruth," why is Boaz so kind to Ruth
Heather is trying to decrease the amount of toys that Oliver has. Originally, he had 55 toys in his room and now he only has 30. By what percentage did Heather
If people have trouble digesting fats, they most likely have trouble with __________.
What is the purpose of the robot mice in “There Will Come Soft Rains”?
What does Robinson Crusoe think he needs the most the first time he visits the shipwreck?
What were costs and benefits of settling on the Great Plains
Choose the term that best matches this definition. Government by a few -anarchy -monarchy -oligarchy -polyarchy