marygrace0104
marygrace0104 marygrace0104
  • 14-09-2021
  • Mathematics
contestada

Help please!! Time limit!!

Suppose corn chips cost 22.5 cents per ounce. What would a bag of chips cost if it contained 13 oz? Round your answer to the nearest cent, if
necessary.

Respuesta :

HenessiG
HenessiG HenessiG
  • 14-09-2021

Answer:

292.5 cents

Step-by-step explanation:

22.5 times 13 will equal 292.5

Answer Link

Otras preguntas

How do you rewrite x^2/3 in radical notation?
What is the difference between hypothesis, theory and scientific law?
What is the acceleration of a 50kg object that has been given a 20N push?
what is 5/12 minus 5/6
The excess energy which a molecule must posses to become active is known as?
Why is it so important for medical doctors to be able to use a microscope?
The process of splitting and Atom into two lighters atoms is called?
The faster an object moves, the more ______ energy it has. Does anyome know what to put there?
Use properties to find the sum or product  93 + (68+7)
How are elements and compounds similar