notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ME I NEED HELP ASP I WILL GIVE U BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!! What happens to hot water beneath the earth as it moves up through fractured rock? A. It t
In a string of lights, if one light goes out and the others stay lit, which type of circuit do you have?
Mrs Harris needs 2 3/4 meters of material to make a dress. How many similar dresses could she make from a roll of material, 35 meters long?
What kind of government did the mongols established in china?
How is a bunsen burner different than burning a candle?
Machiavelli makes the point that leadership (and perhaps great leadership) occurs when conditions are such that great leadership is necessary. Do aspiring leade
The Rub’ al-Khali desert in Saudi Arabia is almost as big as _____. A.Alaska B.Mesopotamia C.Texas D.South Asia
The primary factors which determine each biome are:
—¿Para qué _____ las computadoras? —Para muchas cosas. Podemos buscar sitios Web y enviar correo electrónico. Question 14 options: sirves sirvo sirven sirve
What kind of painting was developed in the northern renaissance?