choclovebird choclovebird
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

3 loaves of bread cost 3.87 how much will 2 loaves cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-12-2016
3.87 / 3 = 1.29 per loaf

for 2 loaves....
1.29 x 2 = $ 2.58
Answer Link

Otras preguntas

The scatter plot shown below shows the relation between the screen size of a new television and the price of the television. Price ($) Television Prices 2,000
Point A and point B have been plotted on a centimetre square grid. Point A has coordinates (2, 1) and point B has coordinates (4,9), as shown below. Using Pyth
5x -2y =1 and x + y =10 solve this equation
Evaluación formativaLa exposición oral y la presentación7.Organiza una exposición sobre el faraón Tutankamón. Investiga y desarrolla las siguientesactividades.P
What is the task of the oil pump
In which ways have improvements in science affected human population?Improved access to medical care has increased infant mortality rates and decreased the numb
Which of the following is not a protocol?i.TCP/IPiii.NETBIOS/NETBUIii.IPX/SPXiv.Client
estimate the number of heartbeat in a lifetime
Please help me graph what's on the table, don't worry about the last column that isn't filled. ​
from the smallest to the largest, list the perfect intervals [?], [ ], [ ], [ ] Answer with an Arabic numeral