DrummerGirl777
DrummerGirl777 DrummerGirl777
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

Maria bought 1 2/5 pounds of lunch meat for $3.36.

How much would 2 3/4 pounds of lunch meat cost?

Enter your answer in the box.
please help fast

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-12-2016
I agree, the answer is 0.6
Answer Link

Otras preguntas

The agriculture industry is important to Georgia because it
The narrator in The Canterbury Tales, is portrayed as a. stern and judgmental. c. robust and merry. b. sophisticated and worldly. d. naive and observant.
Which of these flaws does Ulysses reveal while leaving the island after blinding the Cyclops? a need for comfort a need for companionship a desire f
what is foolish and silly in spanish
what sum would yield an interest of 36$ in 3 years at 3%p.a.
PLEASE HELP Describe the graph of the function f(x) = x3 − 18x2 + 107x − 210. Include the y-intercept, x-intercepts, and the shape of the graph.
The oldest known legal system is contained in the
Which of the following choices is the common difference between the terms of this arithmetic sequence? 55, 50, 45, 40, 35, ... A. -10 B. 55 C. 5 D
What happens to new oceanic crust at a mid-ocean ridge? a. it forms new mountains under the water b. it climbs up the mantle to form a trench c. it gets hott
Roger completed a probability experiment with a coin. He flipped the coin 32 times, and it landed on tails eight times. He looked at the results of his experime