everoAnjieriaia everoAnjieriaia
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

You spend 3$ and by 6 apples with it what is the unit price in dollars per apple

Respuesta :

Barna
Barna Barna
  • 14-12-2016
50 cents. $0.50 <============ The answer.
Answer Link
SDehart
SDehart SDehart
  • 14-12-2016
The apple is .50 by itself
.5 *6=3
Answer Link

Otras preguntas

What is the remainder when you divide 4x³ - 5x² + 3x - 1 by x - 2? A) -59 B) -1 C) 2 D) 17
- ¿El médico te da una receta? - Sí, él ___ da una receta.
Write as a unit rate. $300 per 6 hours. A 50 hours per dollar B $50 per hour C $0.20 per hour D 0.2 hours per dollar Please help I also have 3 more.
3 adjectives that describe annemarie from number the stars
which function is represented by the input-output table below? ( please help and thank you)
Forests in Michigan, as well as forests throughout the states, are under increasing development pressure. Parcelization is the division of ownership into smalle
match each of the three descriptions of a volume to the appropriate metric unit of volume1.) interior of an oven2.) a box of cookies3.) one quarter teaspoon ---
What are the coordinates of the midpoint of the segment whose endpoints are A(−3, −5) and B(2, 7) ? Enter your answer, as decimals, in the boxes.
The greatest obstacle to developing solar energy is _____.
Why is it valuable to learn spanish? write your answer in English.