JohannaSalmeron
JohannaSalmeron JohannaSalmeron
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 bag tag is $ ___. Input only whole numbers, such as 8.

The cost of 1 bag tag is Input only whole numbers such as 8 class=

Respuesta :

mathssydney
mathssydney mathssydney
  • 14-12-2016
1) 2 bags cost $4  - from the graph
2) 1 bag would be just $2
Answer Link
Aquadipper Aquadipper
  • 14-12-2016
2$ per bag tag, 2/2=1 and 4/2=2 so
1 bag tag must cost 2$
Answer Link

Otras preguntas

If a = 4-√15, then what is the value of : 1) a² + 1/a² 2) a³ + 1/a³ 3) a∧4 + 1/a∧4
I need help with this.
Find the distance between the points. (9.7, -2.1), (-3.2, 8.1)
a shopkeeper sells a pant at 10% profit, if he would have sold it at rs.150 more than profit would have been 15% find the purchased price of the pant
Find the value of x from the given figure:​
Complete the questions using the superlative forms of the adjectives in parentheses.1) What's____done this year? (exciting) thing you've2) Who's____you've ever
three reasons for the looting of shops and malls​
4x + 7 + x Can anyone help?
The strength of van der Waals forces increases as: A. molecular size decreases B. molecular size increases C. number of electrons increases D. number of electro
what's an Allophones​