cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

Jose bought 1.5 pounds of apples for $3.60. How much would 34 of a pound of apples cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
122.4$ hope it helps !!!
Answer Link
SamaraSnugglerss
SamaraSnugglerss SamaraSnugglerss
  • 14-12-2016
The answer is 1.80! :)
Ver imagen SamaraSnugglerss
Answer Link

Otras preguntas

How do the daughter cells compare to the parent cells ?
The angular speed of a propeller on a wind generator is 10.3 revolutions per minute. Express this angular speed in radians per minute.
How can I change 19/4 in a mixed number
Deon has 4 yards of ribbon.  He needs 1/3 yard to make 1 bow.  How many bows can Deon make?
Rachel owns 2 parakeets. one fourth of all her bird are parakeets. how man birds does Rachel own?
Find the unit rate in feet per second 300 yards over 1 minute
how do i do the equation 2+6 divided by 3 divided by 1 with an exponent of 8?
A student who weighs 500 newtons climbed the stairs from the first floor to the third floor,15 meters above, in 20 seconds. How much work did she do
how do u make a sentence with word dejected
Is Ba(NO3)2 covalent or ionic