rida22 rida22
  • 11-07-2021
  • Mathematics
contestada

multiple choice question! g

multiple choice question g class=

Respuesta :

rijarafiquee
rijarafiquee rijarafiquee
  • 11-07-2021

Answer:

D. A 2d drawing

Step-by-step explanation:

It is a 2d drawing because the view consists of two-dimensional elements.

Answer Link

Otras preguntas

The neighborhood ice cream truck driver has to pay $650.00 a week to rent his truck. Each ice cream cone costs $0.75 to make and sells for $1.60. Set up an eq
SUPPOSE TD SG MD=SL What additional information is needed to prove the two triangles congruent by SAS?
1. Which line from "Miracles" contains an image that primarily appeals to the sense of touch?
Which scientist thought he proved that plants obtain nutrients from water rather than soil?
Which has the best unit rate 16 oz for $3.30 or 64 oz for $8.60
1.6E-8 is equal to what numbers or scientific notation?
HELP FAST!! THANKS :))))))
In the unbalanced equation below, what element is being reduced? MnO2 + HCl → H2O + MnCl2 + Cl2 a. Mn b. Cl c. O d. H
What is the West Nile Virus?
PLEASE HELP! - The scatterplot below shows the number of weeks that students have been in keyboarding class and the number of mistakes that they made on a keyb