keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

The molar mass of nitrogen (N2) is 28.02 g/mol. What is the mass, in grams, of 4.60 mol of N2? 0.164 6.09 23.4 129
Solve for x. −ax + 2b > 8
Which term is most closely associated with Hellenism under Alexander the Great? (1) cultural diffusion (3) theocracy (2) pacifism (4) natural rights
Is government by Assembly a characteristic of Athens, Sparta, or both? A. Athens B. Sparta C. Athens and Sparta
(1) It was an unusual year to say the least. (2) My family had just moved from Brighton, NJ to Galveston, TX. (3) Dad and mom really wanted things to go smo
Why is the kingdom Protista considered a catch all kingdom?
During the Korean War this general wanted to cross the Yalu River and invade China, it led to his removal as commander of the U.S. troops. a. Eisenhower c. West
You are a migrant worker from India who has come to Kuwait. In which industry are you most likely to seek work? A. Fishing B. Oil C. Farming D. Livestock
The regulatory agency that creates media and Internet regulations is the Federal Communications Commission U.S. Food and Drug Administration Federal Reserve Sys
Is 87 composite or prime