tonyanncampbell4 tonyanncampbell4
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

at a market 8 mangoes and 6 pears cost $25.00 and 4 mangoes and 8 pears cost$30.00. what is the cost of one mangoes
​

Respuesta :

elitephenoix elitephenoix
  • 15-06-2021

Answer:

the answer is 4.00 Yw for the help

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best definition of anabolic steroids
A dependent clause is also called a(n): adverb clause subordinate clause adjective clause
The ______ chambers of the vertebrate heart are called atria. lower upper middle none of the above
The width and the length of a rectangle are consecutive even integers. if the width is decreased by 3 inches, then the area of the resulting rectangle is 24 squ
rewrite the equations in slope-intercept form. Determine the slope. 1.) 6X + 2Y = 10             2.) 3X - Y = 4                3.) Y + X = 7                  4
Find the approximate surface-area-to-volume ratio of a bowling ball with a radius of 5 inches
If two line segments are congruent, which of the following must be true.
stella is studying for her history test. because of the length of the text, she is unable to remember the order of events. what should stella do to remember the
Drivers must be careful when driving close to cyclists, and should keep at least ____ feet apart when passing cyclists on the road
Who were the first Europeans to arrive on Africa's west coast?