anjanielal376
anjanielal376 anjanielal376
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

I am going to bye a three bags of plums and the cost of the plums are $4000 but I only have $300 how many more money do I need

Respuesta :

divorcedspiderman
divorcedspiderman divorcedspiderman
  • 14-06-2021

well...

if all three bags cost $4,000 then you'll need $3,700.

but if one bag costs $4,000 then that'll equal to $12,000 which then you'll need $11,700.

i might've misundestood your question so please let me know if this is correct!

Answer Link

Otras preguntas

Determine if the following lengths could make a right triangle. (Your answer will be yes or no.) 1) 8 cm, 12 cm, and 6 cm I 2) 50 in., 48 in., and 14 in.
Can I Sign in for free I'm a student so I don't know how to log in please help me I would appreciate your service thank you!
help plz i’ll give brainliest
The US government has a system of checks and balances in place to ensure that no branch of government gains too much power. there are no limits on government po
Express log6 (15) in terms of common logarithms *no file answers*
Cingöz Recai Arsen lüpen İstanbul'da sayfa sayısı​
The Shasti Corporation reported the following for the year ending December 31, 20X1: Service cost: $142,610 Plan assets, January 1, 20X1: $1,200,000 Prior servi
Judges in Georgia’s state courts are elected by voters, while judges in Georgia’s juvenile courts are chosen by parents. chosen by a lottery. appointed by the g
A mortgage has an initial balance of $150,000 and is charged 5% yearly interest applied monthly. If a person makes a payment of $1000 each month, which of the f
Find the area of the figure