jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

question #1: If cos x = 7/25, and 0 < x < pi/2, what is sin(x - 3pi/2) question #2: if tan x = sqrt(3), and 180(degrees) < x < 270(degrees), what is
please help.. 1. How do a star's temperature and size affect its appearance? 2. How is the electromagnetic spectrum used to examine astronomical objects?
(1) Most Americans know that “Uncle Sam” is a nickname for the United States; however, few Americans know how the name originated. (2) Some historians believe t
Hanna and Ai-Lin had to wait in line for three hours to buy concert tickets. Then, they had to park a mile away and wait for forty five minutes to get into the
Find the value of x if A, B, and C are collinear points and B is between A and c.AB=x+6,BC=3x−5,AC=36−x
Intercellular space are absent in sckeranchymatons tissues give reasons
question #1: If cos x = 7/25, and 0 < x < pi/2, what is sin(x - 3pi/2) question #2: if tan x = sqrt(3), and 180(degrees) < x < 270(degrees), what is
Read the passage. (1) Many American men were drafted during World War II. (2) Many other men volunteered to serve. (3) In fact, so many men entered the armed se
Fill in the graph function 2 and 3
A. 1/35 B. 1/7 C. 3/14 D. 7/15