savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

How to master Algebra 1
A. 110 B. 75 C. 55 D. 125 Please help asap
|5x - 5| + 3 < 18What is the solution?
100POINTS!!!! PLEASE HELP EXPLAIN YOUR ANSWER!!! BRAINLIEST!!! Which of the following points lie in the solution set to the following system of inequalities? (1
Sharlene is supposed to poll people about their voting choices for her american government class. she asks four random people on the street about their vote and
what volume does 18.0g of bromine occupy?
Identify when humans arrived in different regions of the world.A. 200,000 years agoB. 100,000 years agoC. 40,000 years agoD. 30,000 years ago
what is the relationship between 0.008 and 0.08
What landscapes have been formed by water?
More points!! Please answer all questions