ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I NEEEEEEDD HELP IMMEDIATELY PLEASE
Antislavery Democrats and Whigs joined with members of the Liberty Party to form the ________ Party. a. Federalist b. Free-Soil c. Progressive d. Republican
Wave interference A. is a property of light B. occurs when light and water interact C. is a property of all waves
Read the lines from the adventures of huckleberry Finn by mark. An complete the sentences that follow
Eighty members of a bike club were asked whether they like touring bikes and whether they like mountain bikes. A total of 70 like touring bikes, 47 like mountai
Many functions in the body are controlled by special compounds. Which statements about these compounds do you think are true? Check all that apply. The body can
Which of the following processes take place in the cell nucleus?
WILL GIVE BRAINLIEST!!!! Read the following passage from “Shenandoah.” Which sound device is expressed by the bolded words?the bolded words are daughter and wat
Rearrange the equation so xxx is the independent variable. 6x+y=4x+11y6x+y=4x+11y
Which rock is made mostly of dark, fine-grained silicate minerals, chiefly plagioclase feldspar and pyroxene, and magnetite?