gfvcdxsdfghjk
gfvcdxsdfghjk gfvcdxsdfghjk
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy: 12 OZ for $1.25or 18 OZ for $1.75?

Respuesta :

saujan888
saujan888 saujan888
  • 15-04-2021

Answer:

18 OZ is better$1.75 to buy

Answer Link

Otras preguntas

This part of the cell stores wastes, water or food. A) lysosome B) mitochondria C) ribosome D) vacuole
Which of the following is an example of an Arrhenius acid? a.KCl b.Ca(OH)2 c.HCl
Let f(x)=-6x+3 and g(x)=5x+4. Find f•g and state its domain
Plz help! Thx!! If all courses were regular (not honors or AP) 1 credit classes, calculate the student's GPA based on the following grades: English- F Math- B S
The number 39 is equal to 13 subtracted from an unknown number.
How do I find the value of X
In individualistic cultures a view of the self would involve
A circuit that has only a single path for current to flow through is best classified into which category?
solve using common logs or natural logs
The Taco Shop sold 198 lunches Friday. This number is 3 more than 3 times the number they sold Monday. Let n represent the number of lunches sold Monday.Which e