wolfyanimates257 wolfyanimates257
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

if it costs 21.6$ for 12 brownies, how much would it cost for 1

Respuesta :

jennaweiss123 jennaweiss123
  • 15-04-2021
21.6 divided by 12= $1.80
Answer Link
aphiwembuyazi42
aphiwembuyazi42 aphiwembuyazi42
  • 15-04-2021

Answer:

1.8$

Step-by-step explanation:

simply just say 21.6 divided by 12 (number of brownies) which equals to 1.8

so therefore the answer is 1.8$ for 1 brownie

Answer Link

Otras preguntas

Joshua mows Lawns on the weekend to make extra money. Two weeks ago he mowed a neighbor's lawn for 1/2 hour and earned $10. Last week he mowed his uncle's lawn
The measure of the maximum amount of data that can travel through a computer’s communications path in a given amount of time is its __________. Here our the pro
Please match this proof​
2,013 crayons are arranged into 33 crayon boxes, with the same number of crayons in each box. how many crayons will be needed to fill 127 boxes?​
What did the Office of Price Administration (OPA) do? A) It issued war bonds to help fund the war effort. B) It levied a five percent tax on all working America
What is 10= 2-4(ax-3) equal
Help please and show work!!
This is confusing please help !
Write the equation of the line that passes through the points (2,−8) and (1,7). Put your answer in fully reduced point-slope form.
Which force has an infinite range and is always attractive?