cddelcidmendoza cddelcidmendoza
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Antonio buys 2.25 pounds of grapes at the store. The grapes are on sale for $1.20 per pound. How much will Antonio pay for the grapes?

Respuesta :

Christinasm92498
Christinasm92498 Christinasm92498
  • 14-04-2021

Answer:

$2.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

m- one third = two third
ella bought some key chains. if she paid $24 for the key chains, and each one cost he same whole-dollar amount, how many could she have bought? My options are 5
Which operation gives a result of 1.39? sum of 2.39 and -130 sum of 0.63 and 1.25 sum of -2.96 and 4.35 sum of -5.66 and 1.25
The young calf became quite frightened, so it called very loudly for its mother. Which underlined adverb modifies a verb?
Please help!!! Question is in pic attached . (^_^)_/
The table shows the amount of money in your bank account over a period of 55 weeks. You plan to keep saving at the same rate until you have $800 in the account.
Shonda made a model of a solid ice cream cone with a spherical scoop of ice cream on top, made out of clay. Which formulas are needed to calculate how much clay
I need help with all 3 of these
The rock cycle forms new rocks using which of the following processes? a. crystallization c. erosion b. compaction d. all of the abovethe rock cycle forms n
carbon can double bond to some atoms to complete its octet. True or false?