bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

I need help guys ok thinks
The branch of 8 concerned with the behavior of animals is ______. A. zoology. B. botany. C. virology. D. taxonomy.
What is the oldest and most stable part of a continent? A. Pluton B. Craton C. Shield D. Crust
What is 6/7 divided by 3/8? Work
Degradates, unlike their parent compounds, are always completely harmless true or false
20.681+19.39+20.56 estimate sum
The Cold War was a war over ideology between:
Which sentence is in the passive voice? a. I carefully took the jar of tomato sauce off the top shelf. b. The walls of my bedroom had been painted bright pink.
Given the equation: 2Na + 2H2O → 2NaOH + H2 Which substance in this equation is a binary compound?
(Select all that apply) What are the major problems associated with the production of nuclear energy? a. air pollution b. depletes natural resources c. hazar