rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

which animal lives in the hydrosphere and lithosphere
Whirly Corporation’s contribution format income statement for the most recent month is shown below: Total Per Unit Sales (8,000 units) $ 248,000 $ 31.00 Variabl
What is the scale factor of AABC to AXYZ?
The Chesapeake Bay tides vary between 4 feet and 6 feet. The tide is at its lowest point when time (t) is 0 and completes a full cycle in 12 hours. What is the
20 POINTS! Use the graph of the line to answer the questions. 1. What is an equation of the line in point-slope form? 2. How can the point-slope form be writte
Mrs. Epstein is a middle school science teacher. She is trying to build fluency with science vocabulary so she has constructed a deck of cards with the vocabula
A picture frame is 30 cetimeters by 50 centimeters this includes a border 5 centimeters wide surronding the picture itself what is the area of this shaded borde
The given line passes through the points (0, -3) and (2, 3). What is the equation, in point-slope form of the line that is parallel to the given line and passes
In parallelogram math, angle m = (3x+20) and angle T = (5x-4). Find angle A
How does the acidity of soil affect flower growth?