luisjimenez3654
luisjimenez3654 luisjimenez3654
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

If oranges are on sale for $7.27 for 5 lbs, how much would it cost you to buy 2 lbs of
oranges?

Respuesta :

25nstallings 25nstallings
  • 13-04-2021
$2:91 cents that’s how much it would cost
Answer Link

Otras preguntas

Let $f(n)$ denote the sum of all the positive divisors of the integer $n$. How many integers $i$ exist such that $1 le i le 2010$ and $f(i) = 1 + i$?
Directions: Use your dictionary to translate the bold words. Write the bold words in your home language on the blanks lines. Sound Devices Poets often use sound
Do women wctually play an important eonomic role in the Ariaal?
If the value of (y) is 3.14, will (Math.floor(y)) return 3 and (Math.ceil(y)) return 4? a. True b. False
Fred boulder, owner of sports feet manufacturing, is considering whether to produce a new line of footwear. fred has considered the processing needs for the new
If a (at², 2at) and b (at², 2at²) are the two points on the parabola y² = 4ax and ab cuts the x-axis at c, such that ab:ac = 3:1, show that ________.
What electrolytes should you try to monitor post CPR?
Christine drove 754 miles in 13 hours. At the same rate, how many miles would she drive in 7 hours?
In the equation 1/5 × ? = 1/10 what is the value of the missing number
use context, word, relationships in word parts to help you understand the meaning of the word standardized