rye64
rye64 rye64
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jack had $25. He went to the grocery store and bought a few things. When he paid, he got $8 change.
How much money did he spend

Respuesta :

1168007
1168007 1168007
  • 15-03-2021

Answer:

17$

Step-by-step explanation:

25-8=17

Answer Link

Otras preguntas

a student tested diet crispbreads in an investigation. The temperature rise per gram was 1.0°C. What is the ratio of temperatue rise caused by the crispbreads c
Please Does anyone know anyone that draws good or if you know how to draw good like china wall with a pond because I need something like that please text here
If A: B = 5:7 and B: C = 3: 5, then A :B: C is: ​
DO NOT WRITE AREA 22 A shop sells pens, pencils and rulers. Pens cost 30p and pencils cost 18p. The ratio of the cost of a pencil to the cost of a ruler is 2:5
please someone help me with this !!
1/"Yes, Johnny... where is your manners? You should be grateful that your friends offered to help. Mr tuni told....write it in reported (indirect speech)​
explain the link between desertification and Globalization
4√5x - √80x+√45x Help please
How can I convince a friend to invest in a good manner
Pakistan State Oil - the leading oil marketing company of Pakistan, operated approved funded defined benefit pension schemes separately for permanent management