val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

What was the subject of the exhibition here is new york: a democracy of photographs on the streets of soho in new york city?
you use a lever to lift a heavy tree branch you apply a force of 50 n and the lever lifts the branch
Select the correct answer. what type of government combines both unitary and confederal political systems? a. totalitarian b. direct democracy c. federal d. mon
Draw the products formed when phenylacetic acid (C6H5CH2COOH) is treated with the following reagent.
Kohlberg’s theory of moral development has _____ levels, and they are called _____.
How did nuclear weapons proliferation affect the direction of the Cold War
my future ambition essay 200 word​
Leakey et al. (1964) redefined the genus Homo as having all of the following characteristics except: quizlet
In-situ observation and analysis of solid-state diffusion and liquid migration in a crystal growth system: A segregation-driven diffusion couple
While walking through the mall, Joe witnessed a large group of what seemed like regular shoppers simultaneously drop their bags and perform a synchronized dance