yamiletrivera974 yamiletrivera974
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Shawn bought some fruit last week, consisting of bananas and grapes. Bananas were $0.59 per pound and grapes were $1.99 per pound. Shawn bought 1.1 pounds of bananas and 2.3 pounds of grapes. What is the total cost of fruit Shawn bought?​

Respuesta :

smetkolton smetkolton
  • 12-03-2021

Answer:

etrtyguhikjrhgesfchjk

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which would be an example of an anecdote that would interest readers? A. Ima Smartypants was born on November 5, 1981. B. After winning a toddler beauty pageant
Why were they given examinations?
7. Write an inequality that matches the graph shown.
what is the general rule for recognizing revenues in governmental funds?
The points (2,-5) and (5,r) lie on a line with slope 2. Find the missing coordinate r.
the wall of the eye has three layers. the outermost fibrous layer is made up of the opaque white sclera and the transparent __________.
x+4x= Какой ответ пожалуйста помогите x+4x= это задача
Find the sum of the product of 3/5 and 5/9 and the product of 5/9 and 3/20​
help please i only have 10 mins left
Mary was asleep from 9:pm to 5:am. How long was she asleep for?​