yaboityler73 yaboityler73
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 16 oz can of juice that cost $1.59

Respuesta :

hellohellohello23423 hellohellohello23423
  • 11-03-2021
$0.09937 per ounce all you do is divide 16 by 1.59
Answer Link

Otras preguntas

Who was the first American to to contribute to the industrial revolution?
How do you factor this 8x^2+2x-21=0
what is photonasty??
Where is the oldest peice of money?
Micah has been following stock ratings. He is keeping his eye on Sam's Pork Bellies, and the pattern can be modeled by a sine function. He has found it to ha
What groups were threatened by john knox's ideas?
How did the Alamo get started?
why food coming from stomach is to be made alkaline?
Vivid writing includes ___ descriptions of things that can be seen, touched, heard, smelled, and tasted. A. sensuous B. tangent
How to study well for an exam ?