Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

Help urgent please!!!
Which statement correctly describes the relationship between the graph of f(x) and the graph of g(x)=f(x)+3 ? A.The graph of g(x) is the graph of ​ f(x) transl
Which is true regarding color blindness? A. A woman cannot have color blindness since it is a recessive trait. B. Men cannot have color blindness. C. A wom
Write an equation in point-slope form of the line through points (7,6) and (9, 2). Use (7,6) as the point (x1, y1). A. (y + 6) = −2(x + 7) B. (y + 6) = 2(x + 7
In the Preamble to the U.S. Constitution, what is the meaning of the phrase “We the People”?
The round formations seen in this coastal rock are most likely formed by weathering and erosion due to
take physical possession of the child protect, train, and discipline the child provide food, clothing, shelter, and education determine in which facility the ch
Why won’t the newspaper run major kovaloff ad asking for the return of his nose ?
Match Each Object to its description. Oort Cloud Main Asteroid Belt Kuiper Belt Begins Near Pluto’s Between Mars & Jupiter Around the entire solar syst
What is the definition of continental drift?