jes2me8rMegGra jes2me8rMegGra
  • 12-11-2016
  • Mathematics
contestada

Adam spent $3.42 on orange juice. orange juice costs $0.12 per ounce. how many ounces of orange juice did adam buy?

Respuesta :

sabsab0724
sabsab0724 sabsab0724
  • 12-11-2016
he bought 28.5 ounce of orange juice

Answer Link

Otras preguntas

Solve this equation for x. X+13=22
Write a paragraph of about 140 words on the benefits of working for an international organization.
A 480 g falcon reaches a speed of 75 m/s in a vertical dive. if we assume that the falcon speeds up under the influence of gravity only, what is the minimum hei
please help will mark Brainliest!!​
In a group of Channel catfish, some individuals have a brown body and others have a white body. In this group, the gene for the body color trait has two alleles
Pls hurry need done soon no bots Find the area
the greatest hazard to human life associated with volcanoes is
I need help please and thank you :))
Jen spent $12 on school supplies. Percy spent 3 times as much on school supplies, and also bought a reusable water bottle for $6. How much money did Percy spend
please help will mark Brainliest!!​