mjthegoat332
mjthegoat332 mjthegoat332
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

Martha spent $12.35 at the local farmer's market. She bought 3 bundles of collards and paid $4.30 for some fruit. How much did each bundle of collards cost?

Respuesta :

emelynkoh
emelynkoh emelynkoh
  • 16-02-2021

Answer:

12.35-4.30=8.05

8.05÷3= 2.68333333333333....

            ≈2.68

Answer Link

Otras preguntas

What feelings would you have if you were returning home after twenty years? Check any that apply. fulfillment exhaustion love glory pride happiness
Escucha el audio sobre mi comida favorita. Click here for the audio. ?Qué comida describe este audio?
Multiply. state any excluded values.
Hi Please help me with this question:) I think the 1st one is A and the 2nd is D. Please correct me if I'm wrong Thanks!!!
write an expression you can use to convert 2.5 gallons to quarts
Which graph shows the graph of the solution set of y<1/3x-2
why should the amount of carbon in the atmosphere stay the same?
Choose two genetic disorders and discuss how they are inherited. Plz hurry to answer this cuz i really need the answer
Is the simplified form of 2square root of 3 − 2square root of 3 rational? Yes No
Which of these is the BEST example of cultural diffusion? A) a world film awards show B) an international film festival C) a blues music festival in New Yo