Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

make sure ur answer s right pls

make sure ur answer s right pls class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 13-02-2021

Answer:

E) $0.35 each

Step-by-step explanation:

(336/40)/24=0.35

Answer Link
LC447
LC447 LC447
  • 13-02-2021

Answer:

E. $0.35

Step-by-step explanation:

First, you have to find the number of oranges: 40 crates • 24 oranges per crate = 960 oranges.

Next, you find the cost of 1 orange:

$336 total cost / 960 oranges = $0.35

Answer Link

Otras preguntas

A healthy retinal nerve fiber layer is thickest at which portion of the optic nerve head?A.InferiorlyB.TemporallyC.SuperiorlyD.Nasally
When neoplasms metastasize to axillary lymph nodes, What happens to the nodes?
The right lobe is divided by which vein into anterior and posterior HALVES?
When marketers evaluate whether a marketing campaign was successful by using metrics to measure performance, they are engaged in?
When service testing a fire hose, it is necessary to ________. 1) the hose inside the apparatus bay so that it is protected from weather and elements. 2) comple
What term describes division of a TO into sections or smaller TOs?
Write the condensed electron configuration for each ion: Co2 N3− Ca2
Differentiate between the stages of a felony and misdemeanor court case as it progresses through the Nebraska criminal justice system
Find x if log to base 3 × (x³ ÷ 1) = 2​
The hydrogenolysis of thiophene of thiophene (C4H4(S)) has been studied in an ideal CSTR containing 8.16g of cobalt-molybdate catalyst. The stoichiometry of the