hrpmaemgh4 hrpmaemgh4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 ounces of bananas is 35 cents, how much will 45 ounces of bananas cost?

Respuesta :

errgsdfsdfsfsdsd errgsdfsdfsfsdsd
  • 12-02-2021

Answer:

$0.98

Step-by-step explanation:

can you help me with my question if possible? thanks.

Answer Link

Otras preguntas

Why do we feel the effects of gravity given that the gravitational force is so weak?
Carlos______________ al parque. (andar)
Which biconditional is NOT a good definition? A. Two line segments are congruent if and only if they are of same length. B. An angle is straight if and only
what theme is highlighted in this exerpt in "RIP van winkle"
Jorge gives an equal number of marbles to six friends which could be the total number of marbles he gave to his friends
In a paragraph, compare the merits of drug treatments by medication versus those of behavioral techniques. State which approach you feel is more effective and e
Answer number 3 please for science
At the theater one section of seats has eight rows with 12 seats in each row in the center of each of the first three rows are four broken seats that cannot be
Which number line represents the solutions to |x + 4| = 2?
Could someone please help me with this one simple geography question? I can't decide between B) or D) ... (picture attached)