butterflyaesthetic butterflyaesthetic
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Wendy’s, 3 Baconators and 2 Frosty’s cost $21.50. If 5 Baconator’s and 1 Frosty cost $30, find the cost of one Baconator and one Frosty.

Respuesta :

ysndiax ysndiax
  • 12-02-2021
Suggartits it’s easy the answer is 3Baconatore 2 frosty free points bby
Answer Link

Otras preguntas

after the french and indian war, the british parliament passed many new acts to regain control over colonial life. however, colonists were still angry about the
How did Washington deal with mutiny among his soldiers?
Identify and describe two technological advancements that made exploration possible
Hi! I am a 12 year old girl and I am in 8 class. I want to help my family and that's why I want to teach art online if anyone interested please tell me.....I wi
b) How might observing the emotions of others under abnormal circumstances affect a person’s own emotional state?
The sum of 21 and n is equal to 43.23 please help me!!! I’ll give out 30 points!!!
3x+4y+6z=15Solve for x.​
BRAINLYEST! The Cold War was "fought" by two sides known as the ___________, a term originally focused on Europe.
Why do beavers destroy the forests around us? We know they build dams, but why don't they ever use what they cut down?
The Ramirez family has a circular garden with a diameter of 22 feet. They cover the garden with mulch. The cost of mulch is $1.25 per square foot. To the neares