chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression. Show your work
Explain Phenomena in Terms of Concepts Electric wires are often made of of copper surrounded by plastic or rubber. Why does this choice materials make sense?
How do paragraphs 7-8 contribute to the development of ideas in the article smart cities
Question 7 In trying to explain the reasons for raising the minimum driving age, the writer's first point is that younger drivers have more fatalities than more
1 Premises: If you have a cat, then it will chase mice. You have a cat. Conclusion: Your cat will chase mice. The Law of 2 Premises: If I'm a student, then I g
What do you plan to include in each of these sections/paragraphs? Introduction: in this paragraph include background information on The Shakespeare Stealer (his
tallest suffix .................
a sample of chlorine contains 80% chlorine-35 and 20% chlorine-37. calculate the relative atomic mass.
You and your family went out to dinner if the dinner was $52 and you left a 25% tip how much did your dinner cost altogether
Why are elements on the periodic table not arranged by mass