driyonnac driyonnac
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

if three dozon cookies cost $9, what is the cost per cookie? I need help now plz this is a grade!

Respuesta :

jamesfalkerson447
jamesfalkerson447 jamesfalkerson447
  • 11-02-2021
3 dollars) 9divied by 3 = 3
Answer Link
plzhelpmewithmath55
plzhelpmewithmath55 plzhelpmewithmath55
  • 11-02-2021
If the all cookies cost nine dollars 3 boxes cost 3 dollars each and 3 divided by 12 equals 0.25 meaning each cookie cost 25 cents
Answer Link

Otras preguntas

Gamal spent $12.50 at the book store. The difference between the amount he spent at the video game store and the amount he spent at the book storeas $17. The eq
What is -36 divided by 9/18
If people have trouble digesting fats, they most likely have trouble with __________. A. the esophagus and liver B. the pancreas and stomach C. the liver and ga
are the polygons similar ?
the predicted answer to the scientific question being investigated is called a what?
Determine which polynomial has (x – 9) as a factor.
what is 2+2? i'm giving you points you should be thanking me
When testing fertilizer on a tomato farm, one patch of soil is given fertilizer and another patch (the same size) is not. Which one is the experimental group?
when did region 4 become part of the united states
What is the value of r6 + y2 when r =1 and y=11