Tyrone spends $2 on ingredients for every $7 of revenue he collects selling
sandwiches at his shop. Tyrone collects $2100 selling sandwiches in a day. What
is Tyrone's PROFIT for the day?*
Cost ($)
Revenue ($)
2
7
2100

Respuesta :

2+7+2100 it would be = $2,109