sophiasaieva
sophiasaieva sophiasaieva
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help the best answer gets brainlets

Please help the best answer gets brainlets class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

n=12

Step-by-step explanation:

since the ratio is 6lbs:$8

if they were buying 3lbs it would cost $4

so with 9lbs it would cost $12

3:4

6:8

9:12

:)

Answer Link

Otras preguntas

In which trimester does the following occur? The respiratory system becomes mature.
All modern economies use some combination of __________ and __________.
In The Tragedy of Macbeth, Banquo's allegiance to King Duncan was ____ . a. joyful c. lasting b. flexible d. hateful
(4/3)to the second power simplified
Which of the following will cause a current through an electrical circuit to decrease there can be more then one answer........... A. Decrease the voltage B.
What is imperialism best answer gets brainliest
can sodium bond with potassium?
Choose the definition of: Ironic a. using metaphors b. using hospitality c. using humility d. using mockery
Was Julius Caesar a patriot or betrayer ? Three examples from the play to help show
What is 7 1/8 ➗ 2 5/7?