luxmbaker15 luxmbaker15
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

a fruit stand has to decide what to charge for their produce. They decide to charge $5.30 for 1 apple and 1 orange.

Respuesta :

PureBeauty
PureBeauty PureBeauty
  • 15-01-2021

Answer:

Each fruit cost  $2.65 each

Step-by-step explanation:

530 divided by 2 equals 265

Then move the decimal two places left and you get...

2.65

    Brainliest? I'm trying to level up!

              </3 PureBeauty

Answer Link

Otras preguntas

The East Bay Deli, makes 6.85 pounds of pasta salad each day. West Bay Deli makes four times that amount each day. How many combined pounds of pasta salad is ma
The face of a clock is divided into 12 equal parts. The radius of the clock face is 10 inches. Assume the hands of the clock will form a central angle. Which st
There are 6 performers who will present their comedy acts this weekend at a comedy club. one of the performers insists on being the last? stand-up comic of the
What is the author’s purpose? to persuade young adults to run for political office to persuade young adults to register to vote to inform readers about the hist
Find the product of (x − 2i)^2.
According to the article, how does Dryden say the witty man would most likely react to satire that's written about him?
how long would it take for an egg dropped from a helicopter to fall 256 feet to the ground? d=16t^2
what is the meaning of probe as it is used in the passage
How many seasons of the real ghostbusters?
Iodine-123 is a radioactive substance used in medicine. It has a half-life of 13 hours. A nurse received a solution that initially contained 48 grams of iodine-