edwardgreenwell
edwardgreenwell edwardgreenwell
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a soft drink, if a 12 pack costs $6.00?

Respuesta :

corndoglover
corndoglover corndoglover
  • 15-01-2021

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

i think

Answer Link

Otras preguntas

Solve the propotion q/5 = 4/1
Will give brainliest .
Qualcomm has developed a groundbreaking new CPU chip. The patent on the chip will last 17 years. You expect that the chip’s profits to be $4 million in its firs
Frankenstein by Mary Shelley - What does Victor Frankenstein owe his creature as its maker?
Hawaiian volcano has an elevation of 360 feet above sea level the valley below it is 40 feet below sea level how far is it from the peak of volcano to the botto
PLEASE ANSWER Rectangle ABCD is shown below with a line EF drawn through its center. If the rectangle is dilated using a scale factor of 2 and a line is drawn t
Out of A class of sixth graders, 30% join the band. If there are 186 graders in total, how many are in band?
a chimp is taking a multiple-choice test. of course the chimp can't read and is guessing for every question. if there are 4 choices for each question, and there
Which geographic landform makes it hard for many people to live in the northern part of Brazil
help me lol !! will give brainleist