0kayKyraishere 0kayKyraishere
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

HELP if you can pls pls pls ty

HELP if you can pls pls pls ty class=

Respuesta :

Rayana322
Rayana322 Rayana322
  • 15-01-2021

Answer: I think its $176.40

Step-by-step explanation:

The area would be 21

Feet would be = 50.4 (21 x 2.4)

Then it would cost $176.40 (50.4 x $3.50)

I might be wrong, I'm not entirely sure.

Answer Link
dynggaok dynggaok
  • 15-01-2021
176.40 or 176 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Cells that produce antibodies that help destroy the pathogens are called what
How do fungi make people sick?
Why are cancer-causing factors in lifestyle or the environment difficult to identify?
Wright a trinomial that has 9 x squared as the GCF of its terms
One day a store sold 33 sweatshirts, White ones cost $11.95 and yellow ones cost $11.50. In all, $386.70 worth of sweatshirts were sold. How many of each color
Why did King Narmer build Egypt's capital where the delta and the valley joined
is the following sentence true or false? the faster the particles of a substance are moving, the more energy they have.
What is 4.9186 round to the nearest tenth
Every 6 seconds a pendulum completes 1 cycle. What are the period and frequency of this pendulum?
your paycheck each week is $500 if you want to save $2000 in one year how much should you set aside from your check