zoeyadontbotherme zoeyadontbotherme
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Susan bought 12 ounces of candy. How many grams did she buy? show your work (please!)

Respuesta :

jddjrnrbb jddjrnrbb
  • 14-01-2021
1 ounce =28.35g so 28.35g x 12 = 340.19g hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME NOW PLEASEE A rectangular driveway has the dimensions shown below. Concrete costs $49.75 per square yard to pour. How much will it cost to pour concrete
When Vilma was young, she was bitten by the neighbor's dog. Since that time she has been petrified of dogs to the point that she has been unable to be in relati
A 11-cm-long spring is attached to the ceiling. When a 2.4kg mass is hung from it, the spring stretches to a length of 18cm . Part A What is the spring constan
Write an equation in point slope and slope intercept form of a line that passes through the given point and has the given slope m. (If possible please show work
The fuel for nuclear power plants comes from
What are the concepts on which physiocrats built up their doctrines? ​
A model for​ consumers' response to advertising is given by the equation N(a)=2600 + 470ln (a) Where​ N(a) is the number of units​ sold, a is the amount spent o
Find the area of triangle ABC. Give your answer correct to 1 decimal place.
The celebration of key accomplishments by chest bumps and the push-up contests reflected what level of organizational culture at Uber during former CEO Kalanick
Which materials are used to create traditional African textiles?